Naša práca

Pri predaji nehnuteľností sa nemožno spoliehať len na šťastie či náhodu. Veríme, že šťastie praje pripraveným, preto máme k dispozícii celý rad postupov, metód a stratégií. Tieto spolu so skúsenosťami robia celý proces predaja či prenájmu ďaleko efektívnejším a rýchlejším. Práve dobre fungujúci systém pomáha dosahovať vynikajúce výsledky.


Vážime si všetkých klientov a títo sú u nás na prvom mieste. Ku každej nehnuteľnosti pristupujeme s maximálnou mierou zodpovednosti, akoby bola naša vlastná. Obchod s nehnuteľnosťami je vzťahový biznis, a práve na korektných, serióznych a dlhodobých vzťahoch s klientmi si zakladáme. Prioritou je klient a jeho spokojnosť. Budovanie dlhodobých vzťahov založených na obojstrannej dôvere a profesionalite vytvára ideálny model spolupráce medzi klientom a jeho osobným realitným maklérom.


 


Čo pre Vás a vašu nehnuteľnosť vieme urobiť?


 


Trhová analýza a stanovenie ceny:


Hneď na začiatku Vám predstavíme celý proces predaja a individuálnu marketingovú stratégiu, ktorá bude “šitá na mieru“ pre vašu nehnuteľnosť. Na základe trhovej analýzy spoločne stanovíme predajnú cenu, časový horizont predaja i odmenu za naše služby. Kvalifikovaný odhad trhovej ceny robíme úplne bezplatne. V prípade potreby Vám vieme zabezpečiť aj znalecké posudky, ktoré pripravia súdni znalci v danom odbore. Po vzájomnom odsúhlasení podmienok s Vami podpíšeme sprostredkovateľskú zmluvu.


 


Pred-predajný servis:


Podľa konkrétneho typu, lokality a stavu nehnuteľnosti vykonáme jej dôkladnú prípravu na prezentáciu a predaj. Ide napríklad o upratovanie, vypratanie, interiérové úpravy (maľbu atď.), home staging, foto staging a podobne. Následne profesionálny fotograf pripraví fotoprezentáciu, videoprezentáciu alebo 3D virtuálnu prehliadku objektu. V exteriéroch a pri veľkých areáloch využívame foto a video záznam pomocou dronov.


 


Prezentácia a marketingové stratégie:


Veľmi dôležitou časťou je aj samotná prezentácia vašej nehnuteľnosti. A to tým spôsobom, aby sa o nej dozvedelo nielen čo najviac potenciálnych kupujúcich (nájomcov), ale predovšetkým cieľová skupina, ktorá by o ňu mohla mať primárny záujem. Práve preto robíme cielený marketing, ktorý je omnoho účinnejší. V tomto zmysle adresne oslovujeme klientov z internej databázy, profesných kolegov, inzerujeme na najväčších realitných portáloch, na ZoznamRealit.Sk i vlastnej internetovej stránke. Na každú predávaná (prenajímanú) nehnuteľnosť umiestníme banner, respektíve vývesku Lipka Real s kontaktnými údajmi.


Veľmi účinná je aj propagácia predaja na sociálnych sieťach a cielená reklama na Google či Facebooku.


 


Obhliadky, open house a výber kupujúceho (nájomcu):


Na základe typu nehnuteľnosti, lokality a kupujúcej klientely sa doladia spôsoby prezentácie a načasovanie jednotlivých kampaní. Spomedzi širšej skupiny záujemcov vyselektujeme tých, ktorí majú reálny záujem o kúpu, spĺňajú kritéria predávajúceho i samotného financovania kúpy. Im sú nehnuteľnosti detailne predstavené prostredníctvom individuálnych obhliadok alebo prehliadkových dní. Špecifickou formou prezentácie je deň otvorených dverí (open house) – skupinová prehliadka nehnuteľnosti spojená s občerstvením, prípadne spoločenským programom. Táto metóda je používaná hlavne pri lukratívnych a výnimočných nehnuteľnostiach.


 


Rezervácia a predaj:


Keď sa niektorý so záujemcov o nehnuteľnosť definitívne rozhodne pre jej kúpu, uzatvoríme s ním rezervačnú (depozitnú) zmluvu. Podpisom rezervačnej zmluvy a zložením rezervačnej zálohy si vyhradzuje právo na jej následnú kúpu. V prípade, že ide o hypotekárneho (úverového) klienta, vieme poskytnúť asistenčné služby spojené s financovaním kúpy prostredníctvom našich hypotekárnych špecialistov a poradcov. Šetríme klientom čas a zvyšujeme ich úspešnosť pri financovaní. Rovnako úspešne zabezpečujeme vypracovanie znaleckých posudkov či sprostredkovanie poistenia nehnuteľností.


Prostredníctvom advokátskej kancelárie, s ktorou úzko spolupracujeme, pripravíme kúpne zmluvy a súvisiace dokumenty. Dohliadneme, aby bol celý proces administratívne bezchybný, aby bola zmluvná dokumentácia kompletná a aby mali jednotlivé právne kroky správnu časovú nadväznosť. Následne za Vás vybavíme všetky úkony súvisiace s prepisom nehnuteľnosti (kataster, správne poplatky, správcovské spoločnosti atď.).


 


Odovzdanie nehnuteľnosti a po-predajný servis:


Úspešný predaj je zavŕšený protokolárnym odovzdaním nehnuteľnosti kupujúcemu. Na základe splnomocnení vykonáme prepis energií a médií u ich dodávateľov (elektrina, plyn, voda, …) a zmenu vlastníka u správcu miestnych daní. Na vyžiadanie klienta vieme zabezpečiť upratovací či sťahovací servis.


 


Sme tu pre Vás a vaše nehnuteľnosti!


 


Za tím spolupracovníkov Lipka Real: Martin Lipka - Váš realitný maklér pre Prešov a okolie